Nowa pula MdM dostępna jeszcze w tym roku! To będzie gorący sierpień

Zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych zostały ogłoszone i zaakceptowane przez rząd na ostatnim posiedzeniu. Już w sierpniu bieżącego roku poszukujący własnego M mogą starać się o wsparcie państwa. Uruchomiona pula wyniesie około 69 mln zł, co oznacza, że Polacy w ramach programu MdM mogą nabyć aż 2,7 tys. lokali. Skąd nowe pieniądze w tym roku? 

Dotychczas do dyspozycji kupujących mieszkanie było maksymalnie 95% puli przeznaczonej na państwowe dofinansowanie w ramach MdM-u. Pozostałe 5% to bufor bezpieczeństwa, wykorzystywany w przypadku dodatkowych świadczeń dla beneficjentów decydujących się na trzecie lub kolejne dziecko. Nowelizacja zasad programu Mieszkanie dla Młodych oznacza, że środki przeznaczone na dany rok będą wykorzystywane w 100%. W tym roku pozostało więc około 69 mln zł.

Jak oświadcza Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, środki zostaną odmrożone najpóźniej do 16 sierpnia 2017 roku. Warto pośpieszyć się z kompletowaniem potrzebnych dokumentów, by w momencie odblokowania pieniędzy na MdM udać się do banku i zarezerwować państwową dopłatę do nowego mieszkania.

aktualnosc266